تبلیغات
عشق است کریم انصاری فرد
 
 
 
کریم انصاری فرد مهاجم باغیرت

مصاحبه /اوپا کریم؛ آتن سکوی پرتاب من است / شماره 10 را دوست داشتم ولی اصرار نکرده و 11 پوشیدم

نویسنده : Azi 10 | تاریخ : 11:08 ق.ظ - چهارشنبه 21 مرداد 1394


اینم از مصاحبه ی اوپا حتمن بخونین و کامنت یادتون نره

10یا 11فرقی نمیکنه تو برای ما همیشه بهترینیانصاری فرد بعد از امضای قرارداد و رسمی شدن انتقالش به پانیونیوس پاسخگوی سوال‌ها شد:

 

 * بالاخره از اوساسونا جدا شدی و به یونان رفتی؟ چه شد که پانیونیوس را انتخاب کردی؟

- من از چند تیم دیگر از اروپا پیشنهادهایی دریافت کردم. یک تیم اتریشی به نام آدمیراواکر، یک تیم پرتغالی به نام ستوبال و یک تیم هم از لیگ هلند. پانیونیوس هم در همین حین به من پیشنهاد داد تا به یونان بروم. چند روز روی این پیشنهادها فکر و بررسی کردم. در نهایت تصمیم گرفتم پانیونیوس را به‌عنوان تیم آینده‌ام انتخاب کنم.

 

* از این تیم چقدر شناخت داری؟ اصلا امکانات پانیونیوس را دیده‌ای؟

- وقتی این تیم به من پیشنهاد داد، چند روزی به یونان رفتم تا همه چیز را از نزدیک ببینم. آمدم و بررسی کردم. امکانات را دیدم و البته تعریف و تمجیدهایی که مردم از این تیم می‌کردند را شنیدم. رزومه پانیونیوس هم در تصمیمم نقش داشت. این تیم چند بار به مراحل پایانی جام یوفا که زمانی یک جام معتبر در فوتبال اروپا بود صعود کرده و در یونان نیز افتخاراتی به دست آورده است. امکاناتش هم فوق‌العاده است و یک مربی حرفه‌ای را روی نیمکت خود دارد. تمام این مسائل را کنار هم قرار دادم و تصمیم گرفتم که پیراهن پانیونیوس را بپوشم.

 

* لیگ یونان را چطور؟ می‌شناسی؟

- درباره لیگ یونان هم تحقیق کرده ام. می‌دانم چند تیم قدرتمند و مشهور در یونان هستند که همیشه مدعی کسب عنوان قهرمانی‌اند. مثلا المپیاکوس، پاناتینایکوس و آاک آتن. این تیم‌ها حتی در رقابت‌های اروپایی نیز موفق ظاهر می‌شوند. این را هم می‌دانم که بازیکنان بزرگی در گذشته و حال حاضر به لیگ یونان آمده‌اند تا بازی کنند. مثلا زمانی ریوالدو در المپیاکوس بازی می‌کرد یا همین‌طور استفان کامبیاسوی آرژانتینی از لسترسیتی به یونان آمده تا با پیراهن المپیاکوس فوتبال خود را ادامه بدهد. اینها نشان می‌دهد که لیگ یونان یک لیگ معتبر است. ضمن اینکه در پانیونیوس هم بازیکنان مشهوری بازی کرده‌اند.

 

* مثلا کدام بازیکنان؟

- مشهورترین‌شان آلوارو رکوبای اروگوئه‌ای است. مهاجم سابق اینترمیلان که سال ها در لیگ ایتالیا بازی کرد و در نهایت پیراهن پانیونیوس را پوشید. رکوبا تا همین چند سال قبل در تیم ملی اروگوئه یک بازیکن کلیدی بود که بازوبند کاپیتانی را نیز بر بازو می‌بست.

 

* کی با پانیونیوس قرارداد بستی؟

- فکر می‌کنم سه، چهار روز قبل. قراردادم را بستم و به اسپانیا رفتم تا پیگیر کارهای خانه‌ام شوم. منتظر بودم تا رضایتنامه‌ام از سوی مسئولان اوساسونا صادر شود. رضایتنامه که به دست مسئولان پانیونیوس رسید رسما بازیکن این تیم شدم.

 

* شماره 11 را هم پوشیدی؟ حالا چرا این شماره؟

- می‌خواستم شماره 10 را بپوشم چون این شماره را دوست دارم اما پانیونیوس یک بازیکن قدیمی دارد که او شماره 10 را می‌پوشد. بازیکنی که سه، چهار سال است در این تیم حضور دارد و کاپیتان دوم پانیونیوس محسوب می‌شود. به همین دلیل اصرار نکرده و شماره 11 را پوشیدم. البته شماره پیراهن مهم نیست، هدف من بازی کردن و گل زدن است. امیدوارم که بتوانم به خواسته‌ام برسم و آتن سکوی پرتاب من باشد.

 

* چون می‌خواستی در اروپا بازی کنی به پیشنهادهای ایرانی ات جواب منفی دادی؟

- دقیقا همینطور است. قبل از اینکه بازی‌های ما در اسپانیا تمام شود، چند تیم لیگ برتری به من پیشنهاد دادند. من با آنها صحبت کردم و از هدفم گفتم. محترمانه تاکید کردم که نمی‌خواهم به لیگ ایران برگردم. حتی گفتم که اگر نظرم تغییر کرد شما را خبر می‌کنم. از آنها ممنونم که به من لطف کردند و عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم در خدمت شان باشم.

 

* چند روز قبل مصاحبه‌ای از قول تو منتشر شد که در مورد پرسپولیس صحبت کرده بودی؛ واقعیت داشت؟

- من چند هفته‌ای بود که حرفی نمی‌زدم. نمی‌دانم چه کسی این نقل قول را منتشر کرده بود اما اصلا مصاحبه‌ای نکرده بودم. حتی یک کلمه هم در مورد پرسپولیس حرف نزدم و آرزو می‌کنم که این تیم به موفقیت برسد.

ایران ورزشی
 

آخرین مطالب

» گلزنی اوپا ( پنجشنبه 12 بهمن 1396 )
» ... ( پنجشنبه 12 بهمن 1396 )
» به بزرگترین باشگاه یونان آمدم؛ ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» ارزشگذاری مدیر باشگاه المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» جشن المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» مهاجم ایرنی و چالش جدید در المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» اوپا کریم به المپیاکوس پیست ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» گل انصاری‌فرد نامزد دریافت جایزه زیباترین گل هفته اول لیگ یونان شد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» تمجید یک سایت یونانی از اوپا کریم ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» گلزنی اوپا ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» اوپا کریم شماره 10 می‌پوشد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» ایران_چین ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» دومین گلسازی تاریخی کریم انصاری‌فرد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» شکست پانیونیوس در بازی دوستانه ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )
» پانیونیوس ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )