تبلیغات
عشق است کریم انصاری فرد
 
 
 
کریم انصاری فرد مهاجم باغیرت

مصاحبه ی اوپا کریم

نویسنده : Azi 10 | تاریخ : 12:46 ق.ظ - چهارشنبه 3 تیر 1394

اوپا با خبرورزشی ی مصاحبه ی باحال و درجه یک کرده که خیییییییلی باحاله..
حتمن بخونینش و حال کنین مخصوصن پارت هایی که خاطره تعریف کردهکریم انصاری فرد: پرسپولیس خانه من است

انصاری فرد با حضور در خبرورزشی از پشت پرده های نیمکت نشینی در اوساسونا می گوید. از اینکه سرمربی تیم با او بازی بدی کرد. با انصاری فرد از بین دو نیمه بازی ایران و عراق هم حرف زدیم. اینکه کروش را بغل کرد تا به رختکن برود.
کریم انصاری فرد: پرسپولیس خانه من است،هر وقت بخواهم بدون در زدن وارد می شوم!/کروش به من گفت،ولم کن...

کریم انصاری فرد روزهای سختی را در اوساسونا سپری کرد. از حضور در این باشگاه شروع کنیم و اینکه چه اتفاقاتی در فصل قبل برای تو افتاد؟

اوربان سرمربی اوساسونا از روز اول علناً به من دروغ گفت. دو روز بعد از روزی که قرارداد بستم، مسابقات شروع می شد. به من گفت تو تنها فوروارد من هستی و بازیکنی ندارم. گفت آماده هستی و برای تیمم بازی می کنی. فقط تو را داریم، بازیکنی نگرفته ایم و تازه می خواهیم دنبال یک مهاجم دیگر برویم. من با توجه به حرف های او، قرارداد بستم. دیدم می توانم بازی کنم. صبح روز بعد مادر مربی فوت شد و چند روزی در تمرین نبود.

 همان اول من متوجه شدم اوساسونا سه فوروارد دارد. وقتی به تمرین برگشت، گفت باید 8 هفته بدنسازی کنم! در صورتی که من از جام جهانی آمده بودم. تازه بازیکنان اوساسونا در تعطیلات بودند ولی من در جام جهانی حضور داشتم. گفتم شما که بازی من را ندیده ای، چطور می گویی آماده نیستم؟ گفت من می خواهم اینقدر آماده شوی که وقتی وارد ترکیب شدی بگویند عجب بازیکنی گرفته ایم.
بقیه ادامه مطلب


جواد نکونام هم با تیم در جام جهانی بود و شرایط شما فرقی نداشت!

بله، با این حال گفتم فوتبال اروپاست و ایرادی ندارد. مربی این طور صلاح دانسته است. دو هفته تمرین کردیم و مربی بدنساز از من تست گرفت. او گفت از بقیه بازیکنان هم این تست را گرفته ام و تو جزو 4، 5 نفر اول تیم هستی و هیچ مشکلی نداری. او به سرمربی گفت کریم آماده است ولی دوباره گفت باید 4، 5 هفته بدنسازی کند! حتی یک بازی حذفی داشتیم که به من زیاد فرصت نداد. بازیکنان تیم ب را برد ولی گفت انصاری فرد هنوز آماده نیست. اگر من زیر صفر هم بودم، می توانست در آن بازی من را به زمین بفرستد ولی دو دقیقه بازی ام داد.

 6 هفته بعد دوباره بدنساز از من تست گرفت و گفت همان طور که دفعه قبل هم گفتم مشکلی نداری ولی مربی مدام اصرار داشت که باید دو هفته دیگر تمرین کنم. خلاصه بعد از 8 هفته او 20 دقیقه من را بازی داد. عملکردم بد نبود. دو بر صفر عقب بودیم و بازی با همان نتیجه تمام شد. بازی بعدی مقابل تنه ریف، من را فیکس گذاشت که یک گل درست زدم ولی داور نگرفت. یک پاس گل هم دادم. شرایطم بد نبود ولی بازی بعدی فقط 10 دقیقه به من میدان داد و دوباره چند هفته بیرون ماندم. جلوی بتیس دوباره از من استفاده کرد که بین دو نیمه تعویض شدم. باز هم 8 هفته به من بازی نرسید.

با مسئولان باشگاه درباره مشکلاتی که داشتی، صحبت کردی؟


با مدیر ورزشی تیم صحبت کردم و گفتم مربی رفتارش با من خوب نیست. چه مشکلی با من دارد؟ شده روزی سه جلسه تمرین می کنم. وقتی او با اوربان صحبت کرد گفته بود اتفاقاً کریم بازیکن خوبی است و هنوز بازی های زیادی مانده است. حتماً از او استفاده می کنم. دوباره مدتی بیرون بودم و بعد از چند هفته 20 دقیقه به من بازی داد.

در بازی با خیرونا من یکی از بهترین عملکردهای دوران فوتبالی ام را داشتم. خیلی خوب بازی کردم ولی نمی دانم چرا بعد از این مسابقه دوباره از من استفاده نکرد. رفتارهایی می کرد که برایم عجیب بود. نمی دانم چه مشکلی با من داشت.

در نهایت فصل بدی را در اوساسونا سپری کردی!

به نظر خودم فصل بدی نبود. درست است این اتفاقات افتاد ولی از آن طرف توانستم تجربه خوبی به دست بیاورم. شما شک نکنید در فصل های بعدی با تجربه بیشتری عمل می کنم و فصل آینده برایم بهتر خواهد بود.

کریم انصاری فرد: پرسپولیس خانه من است،هر وقت بخواهم بدون در زدن وارد می شوم!/کروش به من گفت،ولم کن...

البته خیلی از منتقدان تو می گفتند در همان سال اول حضور در اروپا، ناکام بودی و نشان دادی به درد فوتبال آنجا نمی خوری.

ببینیــد 95 درصــد از اتفاقـات دست مـن نبود. شما ببینید بازیکنان بزرگ هم که به اسپانیا می روند در همان سال اول فوق العاده بازی نمی کنند. رونالدو سال اولش اینقدر درخشید؟ یا سوارز بعد از چند هفته برای بارسا گل زد؟ آنها که در اروپا بازی می کردند ولی من از یک قاره دیگر به آنجا رفتم. شما ببینید من در طول این فصل فقط یک بازی 90 دقیقه ای انجام دادم. به من دو، سه هفته پشت سر هم بازی ندادند. تازه در بعضی از بازی ها من پشت فوروارد بازی می کردم.

من حتی به این نتیجه رسیدم چون قراردادم با باشگاه دو ساله است و آنها پول ندارند که پول فصل بعدم را بدهند، این کار را کردند تا خودم بروم وگرنه در حالت عادی چنین اتفاقی نمی افتد. شما نگاه کنید به بازیکنی که جای من بازی می کرد، 11 هفته گل نزد ولی مربی به او همچنان بازی می داد. او در مجموع 10 گل برای تیم به ثمر رساند. یک چیز بگویم برای شما هم جالب است. حتی بعضی از بازیکنان اوساسونا به من می گفتند این مربی با تو چه مشکلی دارد؟

اوربان پس از ناکامی در اوساسونا جای خود را به مربی دیگری داد. چرا در اواخر فصل هم نتوانستی زیاد بازی کنی؟

بعد از برکناری او و حضور مربی جدید، مقابل میراندلس در ترکیب قرار گرفتم و بازی کردم. گل نزدم ولی خوب بودم. همان مسابقه را هم بعد از 13 هفته بردیم. بازی بعدی دوباره 4 دقیقه به من بازی رسید و پس از آن تا آخر فصل به من بازی نرسید. اصلاً یک شرایط عجیبی بود. از تیم سوم باشگاه بازیکن می آورند بعد به منی که تجربه بازی در جام جهانی را داشتم، بازی نمی دادند. این رفتارها به نظر شما طبیعی است؟ احساس می کنم این برنامه باشگاه بود. من ادعایی ندارم. هر مربی ای می تواند سلیقه ای داشته باشد ولی این رفتارها اصلاً عادی نبود.

وقتی از اوساسونا به تیم ملی رفتی، خیلی ها می دانستند شرایط خوبی نداری. در بازی با شیلی از تو انتقادهایی شد...

من یک مثال بزنم. شما امروز در روزنامه تان مصاحبه خوبی می گیرید ولی به شما می گویند دیگر درباره لیگ برتر ننویس و برو درباره لیگ دسته سه گزارش تهیه کن. شما از نظر روحی و روانی در چه شرایطی قرار می گیرید؟ من قبل از حضور در اردوی تیم ملی واقعاً شرایط روحی و روانی بدی داشتم. خیلی خسته بودم.

کروش به من لطف کرد و در آن مسابقه فرصت داد به زمین بروم. 15 دقیقه در آن بازی به زمین رفتم. شیلی روی تیم ما فشار می آورد. همه داشتیم دفاع می کردیم. من هم که سرحال نبودم ولی اگر خوب نبودم، باید از مردم عذرخواهی کنم. امیدوارم اگر در آینده به من فرصت رسید بتوانم بازی های خوبی برای تیم ملی انجام دهم. شما و همه مردم می دانند که سطح توانایی من اینقدر نیست و قطعاً شرایط سختی که داشتم، از نظر روحی و روانی روی کارم تأثیر داشت.

به هر حال توقعات از تو بالاست. دو فصل آقای گل لیگ برتر ایران شدی. مدت ها حرف از حضورت در فوتبال اروپا بود و حالا وقتی وارد این فوتبال شده ای، همه از تو توقع زیادی دارند.

من خودم این توقعات را درک می کنم و هواداران بدانند که تمریناتم را اضافه تر می کنم. من در اوساسونا هم اضافه تمرین می کردم. دوست داشتم بهترین اتفاق ها بیفتد. در تاریخ لیگ برتر شاید تنها دو، سه نفر باشند که دو فصل پشت سر هم آقای گل شده باشند. من همیشه در کورس آقای گلی بودم و می دانم که همه چه توقعاتی دارند. به خاطر همین شک نکنید تلاشم را بیشتر می کنم تا اتفاقات فصل قبل تکرار نشود. واقعاً خیلی چیزها دست من نبود.

اگر به فوتبال ایران برگردی، قطعاً بازنده خواهی بود. حالا تصمیم داری بمانی و مبارزه کنی یا برگردی؟ مهدوی کیا، دایی یا هاشمیان در گذشته همین مبارزه را کرده اند.

دوست دارم در فوتبال اروپا بمانم و مبارزه کنم. هیچ وقت از مبارزه سالم هم نترسیده ام. هرکس توانایی ای دارد. دوست دارم روز به روز هم پیشرفت کنم. هر روز یک نکته یاد بگیرم.

کریم انصاری فرد برای فصل آینده چه تصمیمی خواهد گرفت؟

10 روز است لیگ تمام شده و من مشغول استراحت هستم. فعلاً تصمیم خاصی نگرفته ام. مشغول بررسی پیشنهادها هستم.

تو در اسپانیا به تماشای بازی رئال و یوونتوس رفتی. درباره آن شب برایمان صحبت می کنی؟

همه می دانند من رئالی هستم. خیلی دوست داشتم بروم چنین بازی ای را ببینم. به قول معروف، آنجا دیگر آخر فوتبال بود. از فرصتی که داشتم استفاده کردم و به مادرید رفتم. همان لحظه ای که وارد ورزشگاه شدم نظم مردم برایم جالب بود. یک ساعت زودتر رسیدم و می خواستم وارد ورزشگاه شوم، دیدم همه بیرون هستند و داخل نمی روند. 45 دقیقه قبل از بازی وارد ورزشگاه شدم. دیدم خیلی از سکوها خالی است. برای برادرم که عکس گرفتم و فرستادم گفت تماشاچی نیامده؟ گفتم همه بیرون هستند. همه می دانستند صندلی شان کجاست و از 5 دقیقه قبل از شروع بازی وارد ورزشگاه شدند. ورزشگاه برنابئو هم که استثنایی بود.

واقعاً حسرت خوردم که چرا در کشور خودم ایران چنین امکانات پیشرفته ای وجود ندارد. با توجه به شناختی که در این یک سال پیدا کردم اگر الان از من بپرسید فرق بازیکن ایرانی و اروپایی چیست فقط می گویم امکانات. اگر بازیکنان ما همین امکانات را داشته باشند شک نکنید بهتر هم می شوند. متأسفانه شرایط در ایران مهیا نیست. ما از داشتن زمین چمن خوب محروم هستیم. این جزو امکانات اولیه فوتبال است و جای تأسف دارد که ما آن را نداریم. تا زمانی که وضعیت همین باشد، فوتبال ما پیشرفت نمی کند. حالا شما هر بازیکنی و هر مربی ای را به ایران بیاوری با این امکانات به مشکل می خورد.

البته بازیکنان ایرانی هم کم تمرین می کنند. این واقعیتی است.

وقتی امکانات نباشد بازیکن هم انگیزه اش را از دست می دهد. روی اکثر چمن های ایران یک بغل پا هم نمی شود زد. تا می آیی یک شوت بزنی توپ پله می شود و باید دو نفر را مأمور کنی تا بروند توپ را از بیرون استادیوم بیاورند ولی در آنجا زمین اینقدر صاف و هموار است که توپ اصلاً به اوت نمی رود ولی اینجا می شود 5 دقیقه توپ را در زمین نگه داشت؟

ولی با همین امکانات تیم ملی به جام جهانی رفت...

من به عنوان کوچک ترین عضو خانواده فوتبال ایران، به جرأت می گویم ما اگر امکانات خوب داشته باشیم حتی بهتر از اروپایی ها می شویم. بدون امکانات در جام جهانی خوب بازی کردیم.

کروش هم به این موضوع اعتقاد دارد؟

شما می توانید از خود او بپرسید. من به شما قول می دهم کروش دقیقاً همین حرف ها را می زند.

سراغ بازی با آرژانتین برویم. شرایط آن مسابقه خیلی خاص بود. وقتی تیم ملی آن گل را خورد...

وقتی مسی گل را زد، من یک لحظه به کروش نگاه کردم. همه سرپا ایستاده بودیم. کروش هیچ واکنشی نشان نمی داد. رنگش سرخ شده بود. ترسیدم که نکند برایش اتفاقی بیفتد، یک لحظه او را بغل کردم. یک آب معدنی به کروش دادم و گفتم مربی آرام باش. باورش نمی شد. اینقدر تیم ملی خوب بازی کرده بود فکر نمی کرد ببازیم. حیف شد. بعد از آن بازی همه احساس غرور می کردیم. تازه مردم دنیا فهمیده بودند ایران هم حرف هایی برای گفتن دارد.

البته ماه ها گذشته و عده ای گفتند تیم ملی که جلوی آرژانتین باخت و اینقدر نگویید بازی آرژانتین. ظاهراً توقع این بود ایران برنده بازی شود.

مربیانی که این حرف ها را می زدند، همان هایی هستند که همیشه می گویند بروید خوب بازی کنید و اگر باختید، اشکالی ندارد. حالا چطور درباره تیم ملی این حرف ها را می زدند؟ مگر تیم ملی خوب بازی نکرد و باخت؟ جلوی ما حرف دیگری می زنید و در روزنامه ها حرفتان عوض می شود؟ تک تک آن مربیان دقیقاً همان جمله ای را که گفته ام، به زبان آورده اند.

مسی در آن بازی کاری نکرد اما در چند ثانیه کار خودش را کرد.

فوتبال 90 دقیقه است و یک بازیکن در عرض چند ثانیه چنین کاری می کند و کسی نمی تواند توپش را مهار کند. مسی آن روز در طول بازی کاری نکرد و در همان چند ثانیه زهرش را ریخت.تو با کروش رابطه خوبی داری. حداقل ما که به اردو آمده ایم، از این موضوع باخبریم.

رابطه ما خیلی خوب است. در روز تولدش من بودم که صورتش را کیک مالی کردم! (خنده)

عجب جرأتی به خرج دادی. با خیلی از بازیکنان که حرف می زنیم می گویند وقتی جدی می شود نمی توان از 10 متری اش رد شد.

کروش واقعاً در تیم ملی جوی دوستانه و صمیمی راه انداخته است. همه چیز سر جایش است. کار سر جایش، شوخی هم سر جایش. از روز اولی که او مربی تیم ملی شد، من در تمام اردوها بودم. شخصاً این مربی را دوست دارم. خصوصیاتش را به طور کامل می دانم.

در بین دو نیمه بازی ایران و عراق، وقتی کروش آنقدر عصبانی شده بود حتی دستیارانش هم سمت او نرفتند ولی تو رفتی.

لحظه خیلی سختی بود. آن اتفاق برای مهرداد پولادی که بی گناه بود، افتاد. داور ناحق اخراجش کرد. وسط نیمه کروش آن طوری ایستاد و به رختکن نرفت. من 4 سال در تیم ملی کروش را دیدم. به نوعی همه ما با هم در تیم ملی زندگی کرده ایم. گفتم شاید یک درصد بخواهد به داور بازی حرفی بزند. اگر کروش هم اخراج می شد دیگر ذره ای شانس نداشتیم. یک بازیکن اخراجی و کروش هم نباشد... واقعاً خیلی سخت می شد که به بازی برگردیم.

 البته کروش اینقدر باتجربه است که رفتار درستی کند ولی من گفتم شاید یک درصد بخواهد کاری کند و داور هم که منتظر است. در آن لحظه دیدم دستیارانش کاری نمی کنند. یک لحظه ناخودآگاه سر آنها داد زدم که چرا ایستاده اند. جو بازی خیلی سنگین بود. گفتم چرا ایستاده اید؟ انگار ترسیده بودند. خودم کروش را بغل کردم و به سمت رختکن بردم، قبل از اینکه داور بیاید. ویلیامز با ما لج کرده بود و شک نکنید حتی با نگاهی که کروش به او می انداخت، اخراجش می کرد.

عجیب بود که مسئولان تیم هم اصلاً جلو نمی آمدند.

من کاری به دیگران ندارم ولی به نظرم کار بدی نکردم. فقط آن لحظه به این فکر کردم که اگر کروش اخراج شود، خیلی به ضرر ما خواهد بود. شک نکنید اگر این اتفاق می افتاد در 90 دقیقه با نتیجه سنگین بازی را می باختیم. خدا را شکر کروش بود و توانستیم دو بار بازی را مساوی کنیم. داور به ناحق باعث باخت ما شد. هر سوتش حرف و حدیثی داشت.

کروش در آن لحظه چه چیزی می گفت؟

به او گفتم بیا برویم گفت ولم کن، فقط می خواهم تو چشمش نگاه کنم. گفتم ما به تو نیاز داریم.

فکر نمی کردی شاید به تو چیزی بگوید؟

آن لحظه شاید کروش با من هم بدرفتاری می کرد ولی من تلاش کردم تا کار درست را انجام دهم. من یک نکته بگویم. در هر تورنمنتی که ما می بازیم، حذف مان دردناک است ولی دردناک تر از همه این است که دیگر کروش را نداشته باشیم. واقعاً همه غمگین می شویم. کروش شخصیت بزرگی است که به فوتبال ما کمک زیادی کرده است. واقعاً جایگاهش توصیف نشدنی است. همه می دانند او چه خدمتی به فوتبال ما کرده است.

پرسپولیس از نام ما بازیکنان بزرگتر است

سؤالات آخر ما درباره درخواست هواداران پرسپولیس از تو برای بازگشت به این تیم است. در صفحه اینستاگرامت پیغام های زیادی گذاشته اند.

من یک عذرخواهی به همه این عزیزان بدهکارم که نتوانستم پاسخ شان را بدهم. چه زمانی که در پرسپولیس بودم و چه حالا که نیستم، به من خیلی لطف دارند. همه می دانند من پرسپولیسی ام. افتخار بزرگی بود که پیراهن این باشگاه را پوشیدم. هوادار پرسپولیس هستم، حالا چه در این باشگاه باشم و چه نباشم. واقعاً هواداران تیم بی نظیر هستند.

همیشه به من لطف دارند. پرسپولیس هم که خانه ماست. به قول معروف هر وقت خواستیم برگردیم نیازی نیست در بزنیم، ولی حالا باید شرایط مهیا باشد و یک سری اتفاقات بیفتد ولی قلباً پرسپولیس را دوست دارم، چه باشم و چه نباشم برای سربلندی این تیم آرزوی موفقیت می کنم. برای کریم انصاری فرد افتخار است که در خط حمله تیمی بازی کند که در گذشته ستاره هایی چون پیوس ، ناصر محمدخانی ، باوی و دایی داشته است.البته با اتفاقاتی که در رأس مدیریت باشگاه می افتد، آینده ای در پرسپولیس وجود ندارد و بهتر است بعضی از بازیکنان نیایند.

اسم پرسپولیس اینقدر بزرگ است که برای انصاری فرد و انصاری فردها یک ثانیه بودن در این باشگاه افتخار است. برای همه بازیکنان افتخار است اما واقعیت است که این جابجایی ها و تغییرات انگیزه بازیکنان را کم می کند. بعضی ها هم که می خواهند بیایند انگیزه شان را از دست می دهند.

ثبات مدیریت کار را راحت می کند تا اینکه سه مربی و سه مدیر عوض شوند. این در کار تیم تأثیر دارد. با همه این تفاسیر نام پرسپولیس از نام همه ما بازیکنان بزرگتر است. نباید فکر کنیم اسم ما بزرگتر است. شما باید فوتبالیست باشید تا این موضوع را درک کنید. باید در فوتبال زجر کشیده باشید و بالا و پایین فوتبال را دیده باشید. هواداران دوست دارند تیم موفق و سربلند باشد ولی این تغییرات متعدد که اتفاق می افتد تأثیر بد می گذارد.

از علی دایی اسم آوردی، در حال حاضر رابطه شما چطور است؟

علی دایی اسطوره فوتبال ایران است. مهاجم بزرگی است که رکورد گلزنی اش در دنیا حالا حالاها شکسته نمی شود. همیشه برای او احترام زیادی قائل بوده ام. مربی ام بود. هیچ مشکلی بین ما نبوده. نه تنها دایی بلکه همه بزرگان فوتبال ایران برای من عزیز هستند. مشکلی با هیچ کس ندارم و احترام شان همیشه برایم واجب است. آنها جزو سرمایه های فوتبال ما هستند.

خاطره جالب با مهرداد پولادی

ما که به جام جهانی رسیدیم، به هر بازیکن یک اتاق دادند. من به مهرداد گفتم بیا اتاق مان را یکی کنیم و لباس هایمان را در اتاق دیگر بریزیم چون من روی زمین بخوابم راحت تر هستم. روز آخر که گفتند جمع کنید برویم، من به مهرداد گفتم تو برو و لباس هایت را جمع کن تا قاطی نشود.

بعد من هم لباس هایم را جمع می کنم. یک لحظه رفتم اتاق مسعود شجاعی و وقتی برگشتم دیدم مهرداد دارد لباس من را یکی بعد از دیگری در چمدانش می گذارد. گفتم چه کار می کنی؟ گفت مگر این ها لباس های توست؟! گفت یعنی نمی دانی؟ لباس ها را دربیاور. البته من با مهرداد این حرف ها را نداریم. این یک خاطره خنده دار بود چون مهرداد آن لحظه خیلی خنده دار گفت مگر لباس ها مال توست؟!

تبریک انصاری فرد به نکونام

جا دارد به دوست عزیزم آقاجواد تبریک بگویم. بالاخره کار تازه ای را شروع کرده است. جا دارد از او به خاطر تأسیس مدرسه فوتبالش تقدیر شود. نکونام بازیکن بزرگی در تیم ملی بود. خیلی برای تیم ملی و فوتبال ایران زحمت کشید. برای مان افتخار کسب کرد. الان هم قصد دارد تجربیاتش را در اختیار بازیکنان زیر 10 سال و 12 سال قرار دهد تا بتوانند در مسیر پیشرفت قرار بگیرند. این بازیکنان در آینده سرمایه های فوتبال ما می شوند. من خودم هم کارم را از این مدارس فوتبال آغاز کردم. امیدوارم آقاجواد به تیم ملی هم بیاید و تجربیاتش را در اختیار جوان ها و بقیه بازیکنان تیم ملی قرار دهد. صد درصد این تصمیم به نفع فوتبال ماست. آقاجواد دوست دارد به فوتبال ملی ما کمک کند. امیدوارم در آینده ای نزدیک او کنار تیم ملی باشد.

دفاع کریم از پولادی

شما دیدید که مهرداد در جام جهانی چه عملکردی داشت. یا ماهینی و بقیه بچه ها در تیم ملی چطور بودند. این بازیکنان برای فوتبال ایران زحمت کشیدند ولی کشور ما هم قانون خودش را دارد. من خیلی از زیر و بم قضیه مطلع نیستم ولی این بچه ها سرمایه فوتبال ما هستند. اگر مسئولان همکاری کنند و گذشت داشته باشند، خوب می شود. امیدوارم یک هدیه به این بچه ها بدهند و آنها دوباره به فوتبال بازگردند. از مسئولان می خواهم و خواهش دارم که به این بچه ها لطف کنند. بالاخره آنها در این مدت سختی کشیدند.

 

آخرین مطالب

» گلزنی اوپا ( پنجشنبه 12 بهمن 1396 )
» ... ( پنجشنبه 12 بهمن 1396 )
» به بزرگترین باشگاه یونان آمدم؛ ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» ارزشگذاری مدیر باشگاه المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» جشن المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» مهاجم ایرنی و چالش جدید در المپیاکوس ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» اوپا کریم به المپیاکوس پیست ( سه شنبه 28 دی 1395 )
» گل انصاری‌فرد نامزد دریافت جایزه زیباترین گل هفته اول لیگ یونان شد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» تمجید یک سایت یونانی از اوپا کریم ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» گلزنی اوپا ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» اوپا کریم شماره 10 می‌پوشد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» ایران_چین ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» دومین گلسازی تاریخی کریم انصاری‌فرد ( دوشنبه 22 شهریور 1395 )
» شکست پانیونیوس در بازی دوستانه ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )
» پانیونیوس ( دوشنبه 1 شهریور 1395 )